DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA +48 56 655 99 77

V-Perfect

Sposób zgrzewania naroży wpływa zarówno na walory estetyczne okna, jak również na funkcjonalność konstrukcji. Tradycyjna metoda łączenia profili wiąże się z m.in. z koniecznością usuwania wypływki. Najnowsza technologia V-Perfect umożliwia uzyskanie gładko wykończonego miejsca zgrzewania, które przez lata zachowuje swój doskonały wygląd.

 

Wadę tradycyjnego sposobu łączenia naroży stanowi konieczność usuwania wypływki, czyli nadmiaru materiału wypływającego podczas procesu zgrzewania profili. W miejscu łączenia zgrzewanych elementów – po pozbyciu się naddatku – nie ma okleiny. W związku z tym, w obszarze spajania, widoczny jest profil. Aby pozbyć się tego kosmetycznego defektu, stosuje się specjalne mazaki w kolorze zbliżonym do koloru okleiny.

Niestety, nie są one idealnym rozwiązaniem i po pewnym czasie zaczynają się ścierać. Dodatkowo, taka metoda łączenia profili sprawia, że naroża szybciej się brudzą. Wynika to z konieczności usuwania wypływki poprzez frezowanie. Czynność ta skutkuje pojawieniem się niewidocznych gołym okiem porów, do których przedostają się zanieczyszczenia.

W porównaniu z tradycyjną metodą łączenia profili PVC, znacznie lepszą opcją jest technologia V-Perfect, umożliwiająca bezwypływkowe zgrzewanie naroży.

Podczas zgrzewania profili metodą V-Perfect z obszaru łączenia nie wypływa nadmiar materiału. Co więcej, w miejscu spojenia dwóch elementów, zagniata się folię. Dzięki temu nie ma konieczności stosowania mazaków. Korzystanie z tej technologii sprawia, że narożnik ramy lub skrzydła jest gładko wykończony. Bez wątpienia ma to pozytywny wpływ na walory estetyczne okna. Warto również wspomnieć o tym, że taki sposób łączenia profili korzystnie wpływa na szczelność konstrukcji. Ze względu na liczne zalety, technologia V-Perfect stosowana jest w produkcji okien dostępnych w ofercie naszej firmy.

Zgrzewanie profili metodą V-Perfect to jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych, stosowanych w naszej fabryce. Do łączenia naroży wykorzystuje się roboty Graf Synergy. Czterogłowicowa zgrzewarka umożliwia bezwypływkowe spajanie ram oraz skrzydeł. Proces ten nie wymaga korzystania z dodatkowego urządzenia – czyszczarki. Dzięki temu, że nie trzeba wykonywać dodatkowej obróbki mechanicznej, efektem pracy robota jest gotowy element okna.

Galeria zdjęć

Crystal Sp. z o.o.
ul. Bolesława Chrobrego 30
87-100 Toruń

NIP: 879-24-25-936
Regon: 871724812

tel.: +48 56 655 99 77 - Biuro Główne (Toruń)
tel.: +48 56 652 98 32 - Wyprzedaż (Przeczno)
fax: +48 56 623 81 21

email: splendoor@splendoor.com

RODO